De første øjeblikke

Denne serie er helt speciel – her følger jeg Jeres første øjeblikke med den lille ny, hjemme i Jeres egne trygge rammer. I får en smuk, stemningsfuld og naturlig billedserie i høj opløsning.

koldsø fotografi’s priser

De første øjeblikke

Med “De første øjeblikke” kommer jeg hjem til Jer og foreviger Jeres første tid med den lille ny. Jeg følger Jeres nære bånd og fotograferer smukke øjeblikke, og naturligvis foreviger jeg de små vigtige træk Jeres baby har. Den lille næse, de små ører, fingre, tæer m.v. Alt hvad der gør Jeres baby så dejlig og unik.

I vil ende ud med en stemningsfuld og dejlig billedserie af Jeres første øjeblikke med Jeres nye lille baby. Pakken er for alle nybagte forældre, uanset om det er Jeres første barn eller ej.

Vi aftaler et tidspunkt, der passer ind i Jeres skema, hvor jeg kommer hjem til Jer – her fotograferer jeg i cirka 30 minutter. Der gøres brug af naturligt lys og evt. med flash som opblødende lys. I vil efterfølgende modtage en stemningsfuld billedeserie fra fotograferingen. Disse leveres digitalt i høj opløsning (300ppi) i fuld størrelse.

Mængden af billeder kan variere, dog er I garanterer et minimum af 15 dejlige billeder. Disse leveres naturligvis uden signatur.

Læs mere om stilarten In-Home Style her.

Pakken er specialdesignet til de nybagte forældre. Med en lille ny i familien er der rigeligt med udgifter og derfor har jeg valgt, at give ekstra rabat på denne pakke.

de første øjeblikke

  • 30 minutters fotografering
  • Inkl. minimum 15 digitale billeder
  • Inkl. 10 km kørsel fra Skanderborg (kørsel herudover faktureres med 6 kr./km)

Pris: 2.000,- 

Galleri

I serien nedenfor havde forældrene et ønske om at være anonyme, hvorfor der her fokuseres på den lille dreng.

Koldsø Fotografi

v/ Chanett Koldsø
8660 Skanderborg
CVR-nr.: 34234051

Sociale Medier

Koldsø Fotografi på FacebookKoldsø Fotografi på InstagramKoldsø Fotografi på LinkedInKoldsø Fotografi på YouTube

You cannot copy content of this page